Arhīvs
Februāris, 2024
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
Sargāsim dārgāko, kas mums ir!
Publicēts 24. septembrī, 2009.
Jau tradicionāli septembris ir mēnesis, kad ikviens pastiprināti aizdomājas par bērnu drošību un šis temats kļūst aktuāls visiem vecākiem. Vērojot vairākos medijos aizsākto diskusiju par bērnu drošību, nepamet cerība, ka, lai arī klusāk, tomēr par bērnu drošību neaizmirstam arī ikdienā. Vien šis laiks liek mums sasparoties un aktīvāk meklēt dažādus risinājumus, kā labāk parūpēties par savām atvasēm.

Protams, papildu spriedzi rada nemitīgās ziņas par ārstniecības iestāžu kritisko finansiālo situāciju un pieaugošajām ārstniecības un medikamentu izmaksām. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka vecāki izrāda satraukumu par savu bērnu drošību un iespējām laikus par to parūpēties. Ir sāpīgi, ja ar visdārgāko, kas mums ir, – bērniem notiek kāds negadījums. Tas ir smags pārdzīvojums gan emocionāli, gan finansiāli.

 

Diemžēl mana pieredze kalpo par apstiprinājumu tam, ka Latvijā bērnu traumatisma līmenis ir viens no augstākajiem Eiropā, un mēs varam novērot lielu traumu dažādību. Pēc AAS „BALTA” rīcībā esošajiem datiem varam redzēt, ka mazi bērni visbiežāk cieš no dažādu dzīvnieku – suņu un kaķu kodumiem vai arī gūst dažāda smaguma apdegumus no kurtuvēm, kamīniem un plītīm. Šo traumu rezultātā gūtās brūces vai apdegumi var atstāt arī paliekošas rētas. Savukārt bērnudārza vecuma bērni iekuļas dažādos negadījumos rotaļu laukumā, piemēram, krītot no šūpolēm, vai arī mājās aktīvi rotaļājoties mēdz iespiest pirkstus durvīs vai atvilktnēs.

 

Vislielākais dažādu negadījumu īpatsvars, no kuriem ir faktiski neiespējami izvairīties, novērojams skolās - bērni mēdz sakauties, nokrist pa trepēm vai velosipēda un gūt traumas sportojot - it īpaši futbolā, hokejā un basketbolā. Skolā gūtās traumas jau ir nopietnākas, un to rezultāts var būt smadzeņu satricinājumi, brūces vai pat lūzumi. Tomēr vissmagākās traumas tiek gūtas ceļu satiksmes negadījumos, kuru skaits diemžēl īpaši pieaug rudenī.

 

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu strauji pieaug vecāku interese par savu atvašu drošību, tai skaitā arī par nelaimes gadījumu apdrošināšanu bērniem. No vecāku puses ir tikai loģiski izmantot visas iespējas parūpēties par savām atvasēm, jo pat visgādīgākie vecāki ne vienmēr spēj būt klāt visos bērna piedzīvojumos un pārdzīvojumos. Tomēr, izvēloties nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi, lēmums ir jāpieņem rūpīgi, izvērtējot konkrētās polises piedāvāto segumu, lai, notiekot negadījumam, būtu iespēja saņemt adekvātu atbalstu. 

 

Bērnus ir iespējams apdrošināt jau no dzimšanas brīža, kad tiek sperti pirmie soļi sev nezināmā pasaulē, līdz pat skolēna un pusaudža gadiem, kad jau šķiet, ka visa pasaule ir iepazīta un jāmēģina atrast tās galējās robežas. Zīdaiņi līdz viena gada vecumam gan tiek apdrošināti tikai kopā ar vienu no pieaugušajiem, jo savos pirmajos dzīves gados bērns tomēr atrodas pastāvīgā pieaugušo uzraudzībā. 

Izvēloties apdrošināšanas polisi, ir ļoti būtiski pievērst uzmanību konkrētās polises segumam, jo tieši tas noteiks, kāda veida atlīdzību būs iespējams saņemt pēc nelaimes gadījuma, kā arī tās apmēru. Jāpievērš uzmanība tam, par cik lielu summu būs apdrošināts bērns un pret kādiem riskiem. Ja bērns nodarbojas ar kādu aktīvu hobiju vai sporta veidu, tas obligāti jānorāda, iegādājoties polisi, jo ne visu sporta veidu apdrošināšana tiek iekļauta pamata piedāvājumā. Tāpat arī ir jāizvēlas katram riskam atbilstošas apdrošinājuma summas un jāpārliecinās, ka tiek piedāvāta medicīnisko izdevumu kompensācija, lai, tiktu atlīdzināti arī tie izdevumi, kas radušies, piemēram, par lauztas kājas ārstēšanu un rehabilitāciju.

Bieži vien nākas saskarties ar situācijām, kad vecāki līdz galam neizprot nelaimes gadījumu apdrošināšanas būtību. Ir svarīgi atcerēties, ka traumas gadījumā iespējams izmaksāt atlīdzību vai nu kā noteiktu naudas summu, kuras lielums ir atkarīgs no traumas smaguma, vai arī kompensēt medicīniskos izdevumus, kas radušies, ārstējot traumu. Iespējams arī kombinēt abus minētos atlīdzības veidus. Jāņem vērā, ka, ja bērns ir saslimis vai viņam ir nepieciešama kāda no profilaktiskajām potēm, šādi medicīniskie izdevumi netiek atlīdzināti polises ietvaros. Protams, nelaimes gadījumu apdrošināšanas polise bērnu nepasargā no neparedzētiem negadījumiem un traumām, taču, notiekot negadījumam, tā sniegs finansiālo atbalstu, lai ģimene iespējami ātrāk pārvarētu negadījuma sekas.

 

Standarta seguma nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises kopējās izmaksas ir salīdzinoši nelielas. Tādējādi ar pavisam nelielu ieguldījumu iespējams gūt vērtīgu atspaidu laikā, kad tiek samazinātas algas, bet medicīnas pakalpojumu un medikamentu un medicīnas preču cenas aug un ikvienas papildu izmaksas ģimenes budžetā ir sāpīgas.

 

Inese Švarca, Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BALTA" ceļojumu un nelaimes gadījumu apdrošināšanas produktu vadītāja.

 

 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: